Czym jest parkinsonizm i Jak się z nim Da Żyć
Ta opcja może otworzyć ci oczy na piękno twojej rodziny. Parkinsonizm nie jest wyrocznią, a drogą do zrozumienia zachowania się osób dotkniętych tą chorobą, wiedzie do bardziej udanego życia. Jakość życia wyznaczają relacje i umiejętność dostrzegania dobra wszędzie tam, gdzie tylko się da. Oczywiście bez przesady. Jeśli masz nadciśnienie, guz mózgu albo byłeś kiedyś zatruty, to koniecznie przeczytaj o parkinsonizmie.
Osoby starsze wymagają szczególnej empatii. Tym bardziej, że same zaczynają być znieczulone. Nie można poddać się presji i ich postawie. Trzeba zachować zimną krew i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Kiedy osoby starsze są nie takie jak kiedyś, to pierwszy sygnał do tego aby zapoznać się z informacjami na temat parkinsonizmu.
Jak to jest z tym całym parkinsonizmem? Nazywa się go zespołem parkinsonowskim. Charakteryzuje się tym samym co choroba Parkinsona ale też wiele innych chorób. Często chorują na niego osoby z nadciśnieniem, guzami mózgu a nawet po zatruciach. Dlatego niezwykle ważne jest dbanie o starsze osoby. Młodsze mogą sobie poradzić i zwalczyć objawy, u osób starszych będą to objawy dokuczliwe.
Wyobraź sobie dzień, w którym witasz się ze swoim dziadkiem. On oczywiście niekoniecznie jest sympatyczny ale za to ty tryskasz energią. Wiesz, że to na tobie spoczywa cała odpowiedzialność za samopoczucie i nawet jeśli ktoś ma do ciebie pretensje, często nieuzasadnione, ty możesz dalej mieć dobry dzień. A wyobraź sobie sytuację, w której już od rana masz dość życia, bo dziadek znowu wymyślił jakąś historię o tobie albo kimś bliskim. Masz tego dość i najchętniej byś się wyprowadził. Zapomniałeś, że to ty budujesz swój dzień i swoje relacje z samym sobą. Którą wersję dnia wybierasz?
Parkinsonizm może mieć wiele postaci. Nawet jeśli nie wiesz, że chorowałeś możesz mieć prawdopodobieństwo jego wystąpienia. Oto kilka przykładów: wiele drobnych, rozsianych zawałów; Wodogłowie; guzy mózgu; zatrucia tlenkiem węgla, stany zapalne mózgu. Jeśli doszło w twoim życiu do pobicia ciebie, to możesz mieć wielkie prawdopodobieństwo, że ktoś uszkodził ci mózg, groźne są nawet mikrourazy.
Z parkinsonizmem prawdopodobnie żyje wiele młodych osób. Osób w średnim wieku jest jeszcze więcej, a osób starszych z parkinsonizmem jest z całą pewnością dużo. Dlatego jeżeli wiesz, że może u ciebie dojść do tej choroby, nawet po drobnych upadkach czy uderzeniach. To nie bagatelizuj tego i od razu zgłoś się na badania. Porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym.